Bolesławiec, ul. Dolne Młyny 21
Poradnie specjalistyczne: 75 732 65 88, POZ: 75 640 40 40, Stomatologia: 75 734 68 68
stomadent@stomadent.pl

Implanty

Implant zastępuje naturalny korzeń zęba. Umieszcza się go bezboleśnie w kości szczęki lub żuchwy. Implant zrasta się z kością, co gwarantuje jego długotrwałą stabilność. Zęby na implantach wyglądają, funkcjonują oraz są przez pacjentów odczuwane jak naturalne.

Kiedy stosuje się implanty?

Nie ma znaczenia, w jaki sposób straciłeś ząb: wypadek, choroba czy próchnica. Dla wielu pacjentów implanty są idealnym substytutem zęba. Nasz dentysta chętnie doradzi, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze.

Implanty są idealne rozwiązaniem w przypadku:

 • braku pojedynczego zęba
 • braku kilku zębów
 • całkowitego braku zębów w szczęce lub/i żuchwie

Dlaczego implant jest lepszy od mostu lub protezy?

 • Lepszy wygląd i pewność siebie
  Po utracie zęba wraz z korzeniem, kość ulega zanikowi. Zastosowanie implantu zapobiega zanikowi kości a tym samym pozwala zachować naturalny wygląd twarzy. Mosty i protezy nie zastępują zęba i jego korzenia, nie zatrzymają zaniku kości a nawet czasami go prowokują. Zanik kości może postarzać i zmieniać wygląd twarzy.
 • Oszczędzanie zębów naturalnych
  Przy zastosowaniu mostu zdrowe sąsiednie zęby należy oszlifować. Każde szlifowanie zęba oprócz jego osłabienia może prowadzić do próchnicy. Przy zastosowaniu implantów zdrowe zęby zostaną nienaruszone.
 • Trwałość i ekonomiczność
  Implanty są trwalsze niż protezy i mosty a tym samym leczenie implantologiczne jest skuteczniejsze i w konsekwencji bardziej opłacalne. Dobra pielęgnacja gwarantuje, że Twoje implanty będziesz mieć przez całe życie.

 

 

Stosowane przez nas implanty NEOSS i NOBEL BIOCARE produkowane są w Szwecji z najwyższej jakości tytanu, który jest najbardziej przyjazny dla tkanki kostnej, oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Specjalnie opracowana powierzchnia implantu wspomaga szybkie, bezproblemowe i trwałe zrastanie z kością. Implanty te są efektem współpracy przodujących konstruktorów implantów z najlepszymi specjalistami z dziedziny implantologii dentystycznej.

Produkcja implantów NEOSS i NobelBiocare odbywa się z absolutną precyzja i zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz sterylności, i objęte są one 10 letnim programem gwarancyjnym.

Dzięki implantom poczujesz się lepiej. Twoje zęby są mocne i odporne na obciążenia i wyglądają naturalnie, jakby były twoje własne – i tak też je czujesz. Możesz jeść to, na co masz ochotę. Wiesz, że wybrałeś najlepsze rozwiązanie, możesz swobodnie rozmawiać i znów pewnie i promiennie się uśmiechać.

Implanty zapobiegają również zanikowi kości i dziąseł, przez co sąsiednie zęby pozostają zdrowe.

Szanowny Pacjencie, jeżeli masz jakieś pytania odnośnie implantów, nosisz się zamiarem wykonania tego zabiegu u siebie, ale jeszcze nie jesteś pewien skorzystaj z bezpłatnych konsultacji implantologicznych organizowanych w Stomadencie. Nasz lekarz odpowie ci czy istnieją u Ciebie wskazania i możliwości do wszczepienia implantów. Uzyskasz również wyczerpujące informacje o możliwościach, sposobie, czasie i kosztach ewentualnego leczenia.

Cena wszczepienia jednego implantu w Stomadencie to 3000 zł, reszta zależy od rodzaju wybranego rozwiązanie protetycznego, które odbudowuje widoczną część zęba.

Implantologia:

 • wykonywanie wszczepów zębowych z zastosowaniem sprawdzonych systemów implantologicznych
 • zastosowanie technik regeneracji tkanek z użyciem nowoczesnych biomateriałów zabiegi z zakresu chirurgii przedimplantologicznej (podniesienie dna zatoki szczękowej, przeszczepy)